Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

jak urządzić nowoczesne mieszkanieNowoczesny, prosty i elegancki styl w wnętrzarstwie święci ostatnimi laty prawdziwe triumfy popularności. Mogłoby się wydawać, że urządzić wnętrze w takim klimacie jest nadzwyczaj proste – dopiero, kiedy zabierzemy się za projekt, okazuje się, że wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe. Trudności może sprawiać zachowanie właściwych proporcji przy dobieraniu poszczególnych mebli i dodatków – łatwo jest bowiem przesadzić, czego efektem będzie nieprzyjemnie chaotyczne wnętrze. Wszyscy pamiętamy jeszcze czasy, kiedy we wnętrzach naszych domów dominował przepych i nagromadzenie mebli oraz wszelkiego rodzaju dodatków – dziś jednak czasy są zupełnie inne, a architekci wnętrz powrócili do starej dobrej zasady less is more, zakładającej, że funkcjonalny minimalizm jest jedyną słuszną drogą.

Jakieś meble jednak w mieszkaniu muszą się znaleźć – co więc wybrać do przechowywania naszych ubrań i innych przedmiotów?

urządzanie nowoczesnego mieszkaniaNiezastąpione okażą się komody – te ze współczesnych kolekcji charakteryzują się nienachalnymi bryłami i zachowują pełną wygodę. Nie zajmują wiele miejsca, a bez trudu zmieścimy w nich wszystko, co mamy. Prosty i funkcjonalny mebel to także meblościanka – te, które wychodzą z pracowni współczesnych projektantów są jednak zupełnie inne od tych, jakie znamy z poprzedniego ustroju. Proste, geometryczne kształty i brak zbędnych zdobień wyszły meblościankom na dobre, czego efektem jest spektakularny powrót tych ponadczasowych mebli. Nowoczesne wnętrze nie może też obyć się bez odpowiednio dobranych kolorów – najlepiej w tym przypadku sprawdzą się biele, szarości oraz zimne żółcie i beże. Dotyczy to nie tylko ścian i podłogi, ale też mebli i pozostałych dodatków. Jeśli zależy nam na nowoczesnej elegancji, dobrym rozwiązaniem będą też szklane fronty mebli – zwłaszcza te wykonane z matowego szkła, które wprowadzi pewien kontrast do wnętrza zdominowanego przez połyskujące powierzchnie.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jesteśmy doktorantkami architektury wnętrz na krakowskiej ASP. Kierujemy się zasadą, iż w biznesie jest jak w przyjaźni - dobrze mówić tym samym językiem. Od wielu lat pracujemy razem nad wieloma projektami, rozwijamy się i nadajemy wnętrzom niepowtarzalny klimat. Obdarzając nas zaufaniem odpłacamy tym samym. Gwarantujemy zadowolenie z efektu końcowego.

Powiązane wpisy