Kolorystyczny romans z szarością

szare wnętrze

We wnętrzach panuje swego rodzaju moda na minimalizm, dlatego za tym idzie bardzo duża gama zgaszonych barw, w których królują między innymi szarości. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Warto się jednak zastanowić nad tym co zrobić, by nieco wnętrza ożywić.Najlepiej wprowadzić tam kolory.

Odcienie szarości to obecnie jedne z najmodniejszych barw w aranżacji wnętrz. Będą się one przewijać nie tylko na tkaninach czy pościeli. Można je także znaleźć na ścianach, obiciach kanap czy dodatkach do wnętrz. Czasami próbujemy wnieść je do swojego życia przez dodatkowe ożywienie. Na pewno warto zastosować takie kolory, które sami lubimy i które właśnie dają pewną energię stylizacjom, które były stonowane.

Szarość i biel

Szary kolor doskonale będzie się komponował między innymi z bielą. Będzie to polecana stylizacja dla tych osób, które cenią sobie wnętrza skandynawskie. Połączenie takie sprawdzi się idealnie. Jednak nie tylko bezpieczna kolorystyka wygląda dobrze. Do wyboru mamy również białe meble, dodatki czy ramy, dzięki którym urozmaici się ściany. Biel nadaje takim wnętrzom więcej świeżości i rozjaśnia ponur pomieszczenia.

Mocne akcenty

Szarość bardzo dobrze komponuje się także z ostrzejszymi kolorami, dlatego dobrze sprawdzą się tutaj takie stylizacje jak czerwień, zieleń czy fiolet. Szary jest kolorem nieco neutralnym i dlatego może spokojnie komponować się z mocnymi barwami. Jeśli uda się taką kompozycję stworzyć to na pewno takie wnętrza będą miały więcej charakteru i staną się ciekawsze. Niekiedy z szarością świetnie połączy się kolor drewna. Brąz, który uzupełni wnętrza połączone z szarością i bielą sprawi, że takie pomieszczenia będą miały przytulny charakter. Dlatego można stosować drewniane meble i brązowe elementy do takich wnętrz, gdzie założeniem było stosowanie dużej ilości szarości.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jesteśmy doktorantkami architektury wnętrz na krakowskiej ASP. Kierujemy się zasadą, iż w biznesie jest jak w przyjaźni - dobrze mówić tym samym językiem. Od wielu lat pracujemy razem nad wieloma projektami, rozwijamy się i nadajemy wnętrzom niepowtarzalny klimat. Obdarzając nas zaufaniem odpłacamy tym samym. Gwarantujemy zadowolenie z efektu końcowego.

Powiązane wpisy