Co warto wiedzieć o architekcie wnętrz?

profesjonalny projekt wnętrza

Biuro projektowania wnętrz – kiedy warto o nim pomyśleć?

Bez względu na to, czy kupujemy nowe mieszkanie, czy też zastanawiamy się nad tym, jak zmienić wnętrze, które zdążyło się już wysłużyć, możemy liczyć na pomoc ze strony architekta wnętrz. Co więcej, architekt wnętrz nie jest już osobą, która pomaga jedynie najbogatszym z naszych rodaków. Osoby, które decydują się na nawiązanie z nim współpracy przyznają zresztą, że mogą mówić nie tylko o oszczędności czasu, ale również pieniędzy, co nie ma przecież małego znaczenia dla sposobu postrzegania omawianej tu współpracy.

Architektura wnętrz przed odbiorem mieszkania

Coraz większa popularność, jaką cieszą się architekci wnętrz nie oznacza wcale, że wybór tego, który będzie realizował naszą wizję, jest prostym zadaniem. Już choćby dlatego o znalezienie odpowiedniego fachowca warto zatroszczyć się z wyprzedzeniem analizując oferty przygotowywane przez biuro projektowania wnętrz i spotykając się z osobami, których oferty zainteresowały nas najbardziej. Coraz częściej zwraca się uwagę na to, że czasem najlepiej nadającym się na zrobienie rekonesansu jest ten, gdy dom lub mieszkanie jeszcze się buduje. Projektowanie wnętrz przez profesjonalistę tym się różni od podobnej aktywności wykonywanej przez amatora, że ten pierwszy już widząc plan lokalu dostrzega jego minusy, na które zwykły użytkownik mógłby nie zwrócić uwagi. Bardzo często okazuje się również, że jeszcze przed przekazaniem nam kluczy do lokalu, deweloper może dokonać określonych zmian w przygotowanym projekcie. Co więcej, zmiany te nie muszą wcale wiązać się z dużymi kosztami, a przecież będą prowadzić do korzystnych przeobrażeń.

idealnie zaprojektowane wnętrze

Projektowanie wnętrz idealnych

Osoba, która zajmuje się projektowaniem wnętrz, na każdym etapie wykonywania swoich obowiązków powinna jawić się jako nasz sprzymierzeniec. Jej wsparcie sprawia, że możemy liczyć na wnętrze, które będzie odpowiadać potrzebom klientów jednocześnie spełniając ich oczekiwania. Oczywiście, może on sugerować określone zmiany, mamy jednak prawo oczekiwać, że jego wizja będzie spójna z tą, która charakteryzuje zleceniodawcę.

Architekt wnętrz – cechy idealnego współpracownika

Wyliczanie cech idealnego architekta wnętrz uświadamia nam, że mówimy o zawodzie, który wymaga nie tylko sporej wiedzy teoretycznej, ale również określonych predyspozycji psychicznych. Osoba taka musi słuchać klienta, a jednocześnie reagować tak na ich sugestie, jak i na ewentualne uwagi odnoszące się do projektu. Jest to jednocześnie osoba, która musi legitymować się określoną wiedzą branżową, tylko wtedy będzie bowiem w stanie zaproponować takie rozwiązanie, które zainteresuje klienta. Jednocześnie dobrze jest, gdy wywodzi się z okolic, w których mieszka klient, można bowiem zachowywać z nim stały kontakt licząc jednocześnie na jego kontakty z dostawcami produktów oraz wykonawcami.

Biuro projektowania wnętrz a oszczędności

Zatrudniając architekta wnętrz musimy liczyć się z określonymi wydatkami. Okazuje się jednak, że bardzo często jest to rozwiązanie pozwalające nam na oszczędności. Dzieje się tak dlatego, że rozwiązania polecane przez niego często są tańsze od tych, na które sami byśmy się skupili. Nie bez znaczenia jest i to, że często może się pochwalić rabatami i znajomościami, które pozwolą nam na zmniejszenie wydatków.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jesteśmy doktorantkami architektury wnętrz na krakowskiej ASP. Kierujemy się zasadą, iż w biznesie jest jak w przyjaźni - dobrze mówić tym samym językiem. Od wielu lat pracujemy razem nad wieloma projektami, rozwijamy się i nadajemy wnętrzom niepowtarzalny klimat. Obdarzając nas zaufaniem odpłacamy tym samym. Gwarantujemy zadowolenie z efektu końcowego.

Powiązane wpisy