Home staging

projektant wnętrz krakówWiele osób zadaje sobie pytanie o to, dlaczego ich bardzo atrakcyjne mieszkanie nie wzbudza oczekiwanego zainteresowania nawet pomimo tego, że promuje się je jako miejsce idealnie sprawdzające się czy to w przypadku wynajmu, czy to sprzedaży. Powodów może być wiele, równie dobrze więc trudności może generować kryzys gospodarczy, jak i bark windy. Nie oznacza to jednak, że nawet takiego mieszkania nie można sprzedaż z zyskiem. Owszem, nie mamy wpływu na wiele czynników, które wydają się ważne z perspektywy klienta. Nie da się jednak ukryć tego, że sami jesteśmy w stanie zwiększyć atrakcyjność naszego mieszkania. Co więcej, bez względu na to czy sami zdecydujemy się na realizację takiego zadania, czy też powierzymy je profesjonalistom możemy mieć pewność, że koszty podjętych przez nas działań nie będą na tyle duże, aby zastanawiać się nad ich zasadnością.

aranżacja wnętrz Jak to możliwe? Rozwiązaniem naszych problemów wydaje się home staging będący sztuką przygotowania mieszkania czy to do sprzedaży, czy to do wynajmu. W naszym kraju nie jest to jeszcze zagadnienie cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem, w Stanach Zjednoczonych ma jednak naprawdę imponującą tradycję. Co więcej, działania tego rodzaju nie tylko skracają czas oczekiwania na kupca o 40 procent, ale również zwiększają o 10 procent wartość nieruchomości. Owszem, trudno utrzymywać, że wskaźniki znane nam ze Stanów Zjednoczonych znajdują potwierdzenie również na polskim rynku, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że również w naszym kraju home staging jest gwarancją sukcesu. Jego najważniejszym zadaniem wydaje się wydobycie z nieruchomości potencjału i uczynienie wszystkiego, aby stała się ona czymś więcej niż tylko jedną z wielu propozycji oferowanych przez rynek. Pomaga w tym miedzy innymi: naprawa albo remont, neutralna kolorystyka, podział mieszkania na strefy, rezygnacja z przedmiotów osobistych, wybór właściwego oświetlenia, a nawet zagospodarowanie pustej przestrzeni. Dobór działań bierze pod uwagę zarówno ich jak najniższy koszt, jak i możliwie krótki czas wykonania przy jednoczesnej gwarancji najlepszego efektu.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jesteśmy doktorantkami architektury wnętrz na krakowskiej ASP. Kierujemy się zasadą, iż w biznesie jest jak w przyjaźni - dobrze mówić tym samym językiem. Od wielu lat pracujemy razem nad wieloma projektami, rozwijamy się i nadajemy wnętrzom niepowtarzalny klimat. Obdarzając nas zaufaniem odpłacamy tym samym. Gwarantujemy zadowolenie z efektu końcowego.

Powiązane wpisy